Własne centrum monitoringu

Nowoczesne technologie są coraz lepsze a ceny z roku na rok spadają.

Żyjemy w czasach największego postępu technologicznego. To, co wydawało się jeszcze niedawno sci-fiction dziś jest dostępne jako normalne urządzenia użytkowe w naszych domach. Albo służy jako zabawki dla dzieci.

Tak samo jest z nowoczesnymi systemami monitoringu. Dziś niemal każdy może sobie pozwolić, aby mieć taki zamontowany w swojej posiadłości.

Można zarówno skorzystać z usług montażu takich systemów, jak i zaoszczędzić trochę pieniędzy. A to dlatego, gdyż schemat jest dosyć prosty a instrukcje i poradniki można również za darmo znaleźć w Internecie.

Najprostszy bardzo tani monitoring to kamerka, z którą łączymy się za pomocą aplikacji w telefonie. Dzięki temu można doglądać dziecka czy zwierzę domowe podczas nieobecności w domu i być pewnym, że nic złego się nie dzieje.

Jeśli jednak chodzi o poważniejsze systemy ochrony. To już wymaga większej instalacji. Kamery, aby chronić muszą być rozmieszczone na zewnątrz i mieć jak najlepszą widoczność.

Dzięki temu, że one same są widoczne przez potencjalnych włamywaczy, to pełnią już formę odstraszającą i zapobiegającą jednocześnie.

Kamery zewnętrzne zwykle nie łączą się bezprzewodowo. Wystarczająco dobry sygnał bez utraty mocy i na dużej odległości. Takie coś można uzyskać tylko za pomocą kabli.

Nowoczesna domowa instalacja monitoringu łączy właśnie takie kamery wraz z centrum monitoringu, jakim jest komputer za pomocą Switch Poe (sprawdź dostępność). Czyli takiego switch-a analogicznego do tego co znamy z naszych tradycyjnych domowych sieci komputerowych.

Comments are closed.