Ważne wytyczne przy dobieraniu rozmiaru telewizora do pomieszczenia

Polacy pokochali ogromne telewizory. Rzeczywiście oglądanie na nich filmów czy programów dokumentalnych to prawdziwa przyjemność, można zatem powiedzieć, że w niektórych rodzinach trwa swoisty wyścig o to, kto będzie miał największy telewizor w domu. Czasami ten wyścig – przy ignorowaniu wytycznych dotyczących tego w jaki sposób dobrać odpowiednią wielkość TV- kończy się sporym niezadowoleniem podczas jego użytkowania.

Jak dobrać rozmiar telewizora

Dobierając rozmiar telewizora nie należy bowiem kierować się tylko grubością mam portfela. Jednym słowem nawet wtedy, gdy można pozwolić sobie na ogromny ekran, warto jeszcze zastanowić się, jak będzie się oglądało ten telewizor w konkretnym pomieszczeniu. W przypadku telewizorów z technologią Full HD zwykle potrzebna jest bowiem większa odległość pomiędzy ekranem a miejscem siedzącym, niż na przykład w przypadku telewizorów z technologią 4k Ultra HD. Tutaj nawet telewizor o przekątnej ekranu równej 85 cali, może stać od fotela czy kanapy w odległości mniejszej niż 2 m. Jednym słowem jeżeli telewizor będzie stał w bardzo małym pomieszczeniu, należy kupić sprzęt z technologią 4K Ultra HD,  albo zdecydować się na mniejsze telewizor Full HD.

Dopasowanie telewizora do wystroju wnętrza

Drugi ważny parametr to dopasowanie telewizoru do wystroju wnętrza. Większość osób pragnie mieszkać ładnie – telewizor dobrze jest zatem tak wkomponować, by ładnie wyglądał  z resztą otoczenia. Na szczęście stateczne telewizory mają tak atrakcyjny design, że zwykle nie jest to trudne. Cienkie ramki pozwalają na ładne wkomponowanie na przykład w szafkę RTV, w której środek to miejsce na telewizor, a boki to na przykład półki na książki. Żeby jednak telewizor można było użytkować z przyjemnością, ważna jest również wysokość, na której będzie on zamontowany. Duże telewizory można stawiać nawet na niższych szafkach RTV, bo i tak dobrze się ogarnie wzrokiem cały ekran. Mniejsze telewizory powinny być natomiast postawione odrobinę wyżej, na przykład na wyższej komodzie, półce, lub po prostu podwieszane.

Comments are closed.