Telewizory OLED

Wiele osób przykłada sporą wagę do rożnego rodzaju sprzętów elektronicznych, znajdujących się w ich domu. Jednym z tego typu sprzętów są niewątpliwie telewizory. Im lepszy, większy i droższy telewizor tym większe korzyści w trakcie oglądania na nim filmu. Ponadto dobry telewizor stanowi sporą ozdobę dla wnętrza, w którym się znajduje, co jest mocnym argumentem dla konsumentów, którzy decydują się na jego zakup.

Różnorodne technologie i zalety OLED

telewizor oled

Obecnie na rynku możemy spotkać się z różnorodnymi technologiami obrazu, za sprawą których istnieje możliwość uzyskania różnorodnych efektów w trakcie oglądania programów, seriali i filmów.

Najbardziej nowoczesną metodą, która zaszczyciła rynek swoją obecnością jest OLED. Zwyczajnie mówiąc jest ro sztuczna inteligencja. Za sprawą dostępności diod we wszystkich możliwych kolorach, zapewnia ona możliwość stuprocentowego odwzorowania wszystkich barw.

Co istotne w metodzie OLED istnieje możliwość uzyskania absolutnej czerni, co nie sprawdza się w przypadku telewizorów LCD. Aby uzyskać prawdziwą czerń w przypadku OLED jedna z diod po prostu przestaje świecić. W przypadku telewizorów LCD wykorzystywane są w tym celu filtry, które zawsze przepuszczają odrobinę światła, a co za tym idzie czerń w nich uzyskana nie jest pełna.

Niezwykle istotną korzyścią płynącą z posiadania ekranu OLED, jest bardzo niskie zużycie przez niego prądu, dzięki czemu koszt jego utrzymania jest niski. Dodatkowo sporym atutem z punktu widzenia użytkowników jest występowanie w nich bardzo cienkich wyświetlaczy.

Jak się jednak okazuje, telewizory OLED mają jedną zasadniczą wadę – nie są trwałe. Diody OLED są podatne na wodę, w związku z czym nawet przetarcie ekranu zbyt wilgotną szmatką, może przyczynić się do ich uszkodzenia na dobre. W związku z tym faktem zaufanie do nich z roku na rok spada, a co za tym idzie ich produkcja również jest ograniczana przez producentów, którzy boją się podejmowania niepewnych inwestycji.

W związku z powyższym jak widać na załączonym obrazku, wszystko ma swoje plusy i minusy.

Comments are closed.