Telewizory LED a LCD – to warto wiedzieć

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów telewizorów. Wśród tych, po które klienci sięgają najchętniej znajdują się niewątpliwie telewizory LED. Zanim jednak zapadnie ostateczna decyzja odnośnie och zakupu warto zaznajomić się z kilkoma ważnymi kwestiami w tym temacie. W związku z powyższym w tym artykule przybliżymy ich tematykę.

Co można powiedzieć o telewizorach LED i LCD?

Przede wszystkim warto zacząć od wyjaśnienia, czym telewizor LED różni się od klasycznego telewizora LCD. Otóż, na tak zwany pierwszy rzut oka, są one niemal całkowicie do siebie podobne. To, co jednak odróżnia pierwszy od drugiego to rodzaj wykorzystywanego podświetlenia. W przypadku telewizora LED są to diody LED, natomiast jeśli chodzi o telewizor LCD – lampy fluorescencyjne z zimną katodą.

Wyższość telewizorów LED nad telewizorami LCD

Telewizor LED pobiera zdecydowanie mniej energii elektrycznej niż ma to miejsce w przypadku telewizora LCD, co w konsekwencji pozwala na zmniejszenie wysokości rachunków w gospodarstwie domowym. Kolejną ważną kwestią jest to, że w przypadku telewizorów LCD lampy są sporych rozmiarów, co w konsekwencji wpływa na większy rozmiar odbiorników. Poruszając te same kwestie w przypadku telewizorów LCD dzięki zastosowanych w nich diodom grubość odbiorników może wynosić nawet kilkanaście milimetrów. Ponadto telewizory LED mają zdecydowanie lepsze nasycenie kolorów niż telewizory LCD, co poprawia jakość wyświetlanego obrazu. W związku z tym sami widzimy, że wybór telewizora LED niewątpliwie okazuje się być lepszy.

Comments are closed.