Sposoby na zasychający tusz

Problemem użytkowników urządzeń drukujących jest bardzo często wysychanie tuszów. Pojawia się pytanie, czy można temu jakoś zaradzić i co zrobić, jeśli dojdzie do takiej sytuacji? Najważniejsza jest oczywiście profilaktyka. Pamiętając o paru zasadach, można zapomnieć o problemie wysychającego tuszu, co przekłada się na oszczędności.

Wysychające tusze hp f2420 – jak tego uniknąć?

Zasychający tusz hp f2420 nie musi być problemem, jeśli będzie się regularnie drukowało – wyjaśnia Dr Tusz. Nie trzeba oczywiście robić tego codziennie. Wystarczy wydrukować co kilka dni jedną stronę. Jest to najprostszy sposób na uniknięcie problemu z zasychającym tuszem. Trzeba oczywiście liczyć się z tym, że krzepnięcie tuszu, czyli jego przechodzenie ze stanu ciekłego w stały, jest naturalnym zjawiskiem i nie da się tego całkowicie uniknąć. Warto w takim przypadku regularnie oczyszczać głowicę urządzenia drukującego. Czynność ta udrożni kanały, przez które przechodzi tusz. Co ciekawe, na rynku dostępne są nawet drukarki wyposażone w system automatycznego czyszczenia głowicy.

Prawidłowe przechowywanie tuszów i tonerów do drukarek także ma znaczenie

Nie zawsze możliwe jest dopilnowanie tego, aby co jakiś czas coś wydrukować czy wyczyścić głowicę. W przypadku dłuższej przerwy w działaniu urządzenia, zaleca się umieścić kartridże z głowicą do góry w pojemniki z wilgotną szmatką, który zostanie szczelnie zamknięty. Jest to skuteczny i prosty sposób na przedłużenie żywotności tuszów, co oczywiście odbije się korzystnie na budżecie. Eksploatacja urządzenia będzie bowiem tańsza. Wystarczy profilaktyka do tego, aby uniknąć dodatkowych i zbędnych kosztów.

Comments are closed.