Skuteczne zabezpieczenia na odcisk palca

Coraz więcej osób decyduje się na zastąpienie w domach i biurach klasycznych zamków na rzecz czytników linii papilarnych. Decyzja ta podyktowana jest potrzebą zwiększenia bezpieczeństwa.

Czytnik linii papilarnych – jak działa?

Czytnik linii papilarnych to tzw. czytnik biometryczny. Jego działanie jest proste. Po zainstalowaniu urządzenia należy je zaprogramować. Programowanie polega na wprowadzeniu do systemu odcisków linii papilarnych osób, które mogą mieć dostęp do określonego pomieszczenia czy danych. Po dokonaniu tej czynności można już z czytnika korzystać. Aby wejść do pomieszczenia należy przyłożyć odcisk palca do urządzenia. Jeśli ten będzie zgodny z tym zaprogramowanym wcześniej, wówczas wejście będzie możliwe.

Połączenie z systemem alarmowym

Bezpieczeństwo można zwiększyć dodatkowo łącząc czytnik biometryczny ze standardowym systemem alarmowym. W przypadku próby wejścia do pomieszczenia przez osobę nieuprawnioną, czytnik nie tylko nie pozwoli na takie wejście, ale również uruchomi alarm w pomieszczeniu, który sprowadzi na miejsce odpowiednie służby.

Innowacyjne rozwiązania


Co ważne, współczesne czytniki posiadają wiele dodatkowych, innowacyjnych, rozwiązań. Przykładem może być możliwość kontrolowania czytnika na odległość. Pozwala to na zdalne otwarcie drzwi do pomieszczenia osobie, która nie posiada aktualnie uprawnień do samodzielnego otwarcia drzwi do pomieszczenia.

Comments are closed.