Sklep Apple – jakie produkty posiada? Sposób działania obsługi klienta w sklepie Apple

Apple jest firmą technologiczną. Produkuje komputery, oprogramowanie i urządzenia mobilne. Firma została założona przez Steve’a Jobsa, Steve’a Wozniaka i Ronalda Wayne’a 1 kwietnia 1976 roku w celu opracowania i sprzedaży komputerów osobistych. Została zarejestrowana jako Apple Computer, Inc. w dniu 3 stycznia 1977 r. i została przemianowana na Apple Inc. w dniu 9 stycznia 2007 r., aby odzwierciedlić przesunięcie punktu ciężkości w kierunku elektroniki użytkowej. Firma Apple (NASDAQ: AAPL) dołączyła do Dow Jones Industrial Average 19 marca 2015 roku. Dziś jej produkty są dostępne w 25 krajach. Aby je nabyć, wystarczy odwiedzić sklep Apple.

Jakie produkty znajdziemy odwiedzając sklep Apple?

Główne linie produktów firmy Apple to smartfon iPhone, tablet iPad, przenośne odtwarzacze multimedialne iPod oraz komputery Macintosh. Jeśli przejrzysz stronę produktów Apple, przekonasz się, że firma produkuje bardzo wiele rzeczy. W rzeczywistości sklep Apple zawiera wiele produktów, że prawie niemożliwe jest zliczenie ich wszystkich. Są wśród nich telefony, tablety, komputery, a nawet laptopy. Lista zawiera również akcesoria do większości urządzeń, od myszek i klawiatur po futerały i słuchawki.

W samym trzecim kwartale 2018 roku Apple miało 53,3 miliarda dolarów przychodu. Apple zarabia nawet trochę pieniędzy w branży muzycznej dzięki swojej aplikacji iTunes. Ale jeśli chodzi o przychody, to są one niewielkie w porównaniu z tym, co Apple zarabia na sprzedaży oprogramowania działającego na swoich urządzeniach.

sklep apple

Kupując sprzęt Apple otrzymujesz dostęp do dedykowanego systemu

Apple Mac OS X to system operacyjny, na którym pracują wszystkie używane obecnie komputery MacBook, iMac, iBook oraz Mac Mini. Systemy operacyjne OS X firmy Apple nie tylko generują przychody dla firmy, ale także pomagają w sprzedaży sprzętu. Im bardziej atrakcyjny jest system operacyjny, tym bardziej ciekawy dla konsumentów będzie produkt, na którym on działa. Bez OS X Apple nie miałoby rynku dla swoich komputerów Mac ani dla urządzeń z systemem iOS, takich jak iPhone i iPad.

Jak wygląda obsługa klienta, jeśli chodzi o sklep Apple?

Nawet jeśli jesteś użytkownikiem iPhone’a, być może nigdy nie widziałeś Genius Baru w akcji. Są to pracownicy, którzy pomagają klientom we wszelkich problemach, od konfigurowania poczty e-mail, przez synchronizację urządzeń, po wymianę uszkodzonych ekranów. Genius Bar w sklepie Apple jest popularnym miejscem, w którym ludzie szukają pomocy przy obsłudze swoich produktów.

To właśnie do tej roli zatrudnia się większość pracowników Apple Store. Geniusze (czyli pracownicy) muszą posiadać wiedzę na temat szerokiej gamy produktów Apple, ponieważ w każdej chwili mogą być zmuszeni do rozwiązywania problemów z dowolnym urządzeniem lub akcesorium.

Od pracowników obsługi klienta Apple wymaga się, aby przed podjęciem pracy w Genius Barze (stąd nazwa) zdali certyfikaty z różnych dziedzin. Ale nawet jeśli są dokładnie przeszkoleni we wszystkich sprawach związanych z Apple, wielu klientów nadal oczekuje od nich, że będą ekspertami także we wszystkich innych dziedzinach.

Comments are closed.