Praca na tablecie graficznym z ekranem LCD

Czym jest tablet graficzny?

Jest to rodzaj podkładki, która pozwala przenosić ruchy własnej dłoni bezpośrednio na ekran komputera w czasie rzeczywistym, co oznacza, że użytkownik natychmiast widzi ruchy kursora, odpowiadające ruchom, które wykonuje swoją ręką. Do rysowania po powierzchni podkładki należy użyć specjalnego rysika, dołączanego przez producenta do urządzenia.

Tablet graficzny z ekranem oprócz przestrzeni roboczej (tzn. wspomnianej podkładki) posiada jeszcze wbudowany ekran, na którym od razu widać efekty pracy użytkownika. Tablet graficzny z ekranem można podłączyć do zewnętrznego komputera, ale wymaga to posiadania sprzętu o większej mocy obliczeniowej, niż w przypadku podłączania tabletu bez wbudowanego ekranu. W odróżnieniu od zwykłego tabletu graficznego model z wbudowanym monitorem jest również odpowiednio droższy.

Zastosowania tabletu graficznego

Najpowszechniejszym i najszerzej kojarzonym zastosowaniem takiego tabletu jest jego wykorzystanie w pracy grafika, który, dzięki czułym na nacisk elementom urządzenia, może przenosić swoje płynne ruchy w niezmienionej formie na ekran komputera lub monitora wbudowanego w tablet.

Takie urządzenie może zostać również z powodzeniem wykorzystane przez wykładowców i nauczycieli przeprowadzających wykłady przez internet, gdzie chcą oni przekazać swoim studentom prezentowane treści w sposób obrazowy, nie ograniczając się tylko to ulotnych słów. W rzeczywistości każdy użytkownik, który chce poprawić komfort pracy, w której często jest zmuszony pisać odręcznie, może być zainteresowany wypróbowaniem tabletu graficznego, jako alternatywy dla zwykłej myszki.

tablety graficzne

Comments are closed.