Postęp technologii i medycyny, czyli zegarek z EKG

Zegarek z EKG to urządzenie medyczne, które może pomóc monitorować tętno i aktywność elektryczną serca. Jest powszechnie stosowany przez pacjentów z chorobami serca w celu wykrycia wszelkich nieprawidłowości. Wiele osób nadal ma błędne wyobrażenia na temat tego, czym jest zegarek z EKG i jak działa. Ten artykuł wyjaśni niektóre z tych nieporozumień i pozwoli lepiej zrozumieć, co robi dla Ciebie zegarek z EKG.

Jaka jest definicja EKG?

Elektrokardiogram (EKG) to test, który rejestruje aktywność elektryczną serca. Może identyfikować nieprawidłowe rytmy, niektóre rodzaje chorób serca i niektóre rodzaje zatrzymania akcji serca. EKG można również wykorzystać do monitorowania odpowiedzi osoby na terapię lub do oceny, jak dana osoba wraca do zdrowia po zawale mięśnia sercowego (atak serca).

Zapis EKG reprezentuje dwa aspekty: potencjał elektryczny na osi x i czas na osi y. Potencjał elektryczny jest mierzony w miliwoltach (mV).

5 powodów, dla których warto rozważyć zakup zegarka z EKG

Zegarek z EKG, jak ten to urządzenie, które można nosić na nadgarstku, aby mierzyć i rejestrować tętno i rytm danej osoby.

1. Urządzenie jest nieinwazyjne, więc nie wymaga żadnej operacji do jego instalacji.

2. Jest łatwiejszy w użyciu niż monitor na klatkę piersiową, ponieważ nie musisz przyczepiać niczego poza zegarkiem na nadgarstku.

3. Urządzenie może zapewniać dokładne odczyty do 24 godzin po jednym naładowaniu, co czyni go wygodniejszym dla osób, które pracują przez wiele godzin i zapominają o naładowaniu urządzeń przed nocnym wyjściem do domu.

4. Aby kupić jeden z tych zegarków, nie potrzebujesz recepty od lekarza ani kardiologa, co oznacza, że są one dostępne dla każdego, kto ich potrzebuje.

5. Może być również wykorzystywany do wykrywania innych stanów, takich jak bezdech senny lub ataki astmy.

Dlaczego zegarki z ekg stają się coraz bardziej popularne wśród pacjentów z chorobami serca?

Trendy na rynku urządzeń pokazują, że są coraz częściej wykorzystywane w opiece zdrowotnej. Powodem tego jest nie tylko rosnąca liczba przypadków chorób serca, ale także chęć ludzi do korzystania z urządzeń do noszenia jako nowego sposobu śledzenia danych dotyczących zdrowia.

Comments are closed.