Monitory referencyjne: Wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem

Nie da się ukryć, że każdy z nas musi od czasu do czasu sprawdzić pocztę, przejrzeć najnowsze wiadomości i obserwować swoje konta w mediach społecznościowych. Mając to na uwadze, nie jest zaskoczeniem, że coraz więcej osób zwraca się w kierunku komputerów stacjonarnych i laptopów z wbudowanymi ekranami jako ich głównego interfejsu do robienia tych wszystkich rzeczy. To dlatego istnieje tak wiele różnych typów monitorów dostępnych na rynku już teraz.

Podczas gdy większość ludzi wie o wyświetlaczach plazmowych i LCD, możesz być mniej zaznajomiony z trzema innymi technologiami wyświetlania. W tym artykule przedstawimy Ci wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem monitora:

Co to jest płaski wyświetlacz w monitorze referencyjnym?

Wyświetlacz płaski, lub FPD, jest rodzajem wyświetlacza cyfrowego, który wykorzystuje cienki panel z metalicznie powlekanego szkła jako właściwą warstwę „ekranu„. Cienkowarstwowe tranzystory (TFT) są następnie nakładane na warstwę szklaną i są używane do wzmacniania obrazu i oddawania go w postaci pikseli.

Główną zaletą tych paneli jest ich zdolność do bycia niezwykle cienkimi i elastycznymi, co umożliwia ich zastosowanie w takich rzeczach jak smartfony i tablety. Oprócz tego są one również tańsze w budowie niż inne rodzaje wyświetlaczy, co sprawia, że są stosunkowo niedrogie w produkcji w dużych ilościach.

Płaskie wyświetlacze są również popularne ze względu na fakt, że mogą bardzo szybko przełączać się między kolorami i obrazami, dzięki czemu dobrze nadają się do stosowania w urządzeniach o wysokiej wydajności, takich jak komputery i smartfony, a mniej odpowiednie dla rzeczy takich jak telewizory i inne wyświetlacze o dużej skali.

Wyświetlacz LCD z podświetleniem LED

Podświetlany wyświetlacz LCD w monitorze referencyjnym https://alstor.pl/produkty/monitory-do-edycji-video/, lub LCD z podświetleniem LED, to rodzaj cyfrowego wyświetlacza, który jest podświetlany przez źródło światła LED umieszczone w samym panelu. Dioda LED jest używana do podświetlania pikseli samego panelu i jest w stanie podświetlić panel bardzo efektywnie, dzięki czemu panel ma bardzo niskie zużycie energii.

Jedną z głównych zalet tych paneli jest to, że są one w stanie oświetlić panel z bardzo jasnym światłem, dzięki czemu mogą być stosowane w sytuacjach, gdy trzeba bardzo dużo oświetlenia, takich jak oznakowanie zewnętrzne, na przykład. Oznacza to również, że w rezultacie zużywają mniej energii, co pozwala na znacznie dłuższy czas pracy na baterii.

Comments are closed.