Monitor do kontroli lotów – opis

Monitor do kontroli lotów to urządzenia, które oferują kontrolerom ruchu bardzo dobrą jakość obrazu. Jest to zasługa bezpośredniego podświetlenia LED, które gwarantuje dobrą i jednolitą jasność ekranu. Co więcej, monitory do kontroli lotów to także duże możliwości konfiguracji monitorów, co pozwala na dostosowanie ich do wymagań odpowiednich instalacji. Należy wiedzieć, iż monitor do kontroli lotów to gwarancja redundancji, która jest niezbędna w środowiskach ATC. Wiele monitorów do kontroli lotów posiada specjalną, wyjątkowo solidną obudowę klasy przemysłowej, dzięki czemu nadają się one idealnie do zastosowania w kontroli ruchu lotniczego, co z kolei wymaga bezawaryjności oraz niezawodności w każdej sytuacji. 

Wysoka jakość dźwięku oraz obrazu

Należy wiedzieć, iż wiele produktów, takich jak monitory do kontroli lotów zapewnia zapis obrazu wideo w bezstratnej kompresji. Są one również wyposażone w redundantne komponenty, co jest z kolei gwarancją niezawodności. Jest to konieczny element szczególnie w środowiskach kontroli ruchu lotniczego, a także w centrach treningowych, symulatorach lotów oraz w centrach dowodzenia. Wiele monitorów do kontroli lotów koduje oraz przesyła dane ze źródeł cyfrowych oraz analogowych w dużej rozdzielczości.

monitor do kontroli lotów

Monitor do kontroli lotów — szeroki wybór

Na rynku można znaleźć urządzenia charakteryzujące się różnymi parametrami oraz dodatkowymi funkcjami. Mogą się one różnić od siebie również wielkością oraz proporcjami ekranu, a także konstrukcją — niektóre modele posiadają specjalne panele dotykowe. Warto wiedzieć, iż wiele monitorów do kontroli lotów posiada również specjalną funkcję pozwalającą na ograniczenie zużycia energii.

Comments are closed.