Laptopy multimedialne

Już dawno przestaliśmy traktować laptopy jako niewielkie urządzenia przeznaczone do nieskomplikowanej pracy i niewymagających zadań. Postępująca miniaturyzacja i rozwój technologii pozwoliły przekształcić laptopy w nowoczesne centra rozrywki, które dotąd wymagały wyspecjalizowanych urządzeń i dodatkowych nakładów finansowych.

Funkcjonalność laptopów multimedialnych

laptop apple macbook

Nowoczesne laptopy multimedialne nadają się do odtwarzania muzyki, oglądania filmów i zdjęć w formie, która do niedawna wydawała się zarezerwowana dla urządzeń znacznie większego kalibru. Dzięki nowoczesnym protokołom przesyłania muzyki bezprzewodowo bezpośrednio do wzmacniaczy i amplitunerów możliwe jest sterowanie muzyką za pomocą dedykowanego pilota, a nawet głosu, przy czym dzięki zaawansowanym mechanizmom uśpienia hybrydowego może się to odbywać nawet w trakcie, gdy laptop jest uśpiony. Bogactwo złącz umożliwia także podłączenie takiego laptopa do niemal każdego projektora i telewizora, a strumieniowany dźwięk i obraz może w znaczącym stopniu przekraczać możliwości odtwarzania na samym urządzeniu. Obraz 4K przesyłany do telewizora wraz z dźwiękiem przestrzennym nie stanowi dla nowoczesnych notebooków żadnego problemu.

Podobne możliwości dotyczą zdjęć, które po zgraniu z aparatu można obrobić, wyprostować i prosty sposób poprawić wszelkie niedoskonałości. Wyposażone w wielordzeniowe procesory laptopy bez problemu dają możliwości edycji do niedawna zarezerwowane dla topornych i niemobilnych komputerów stacjonarnych. Wyjątkowo łatwo można treść wysłać bezprzewodowo na zewnętrzne wyświetlacze, często za sprawą jednego przycisku. Tutaj równie pomocne są możliwości zdalnego sterowania taką treścią, dzięki czemu w trakcie wspólnego oglądania zdjęć nie ma żadnego problemu i unika się znużenia oraz niedogodności związanych z koniecznością ciągłego nadzorowania nad prezentacją i pilnowania, aby kable cały czas pozostawały na swoim miejscu. Laptopy multimedialne wydają się całkowicie zmienić sposób, w jaki postrzegamy zarządzanie domową rozrywką, a jednocześnie wszystkie filmy, zdjęcia i muzykę możemy zabrać ze sobą w podróż i zapomnieć o ograniczeniach wynikających z przywiązania do jednego miejsca.

Comments are closed.