Laptop Apple Mac — wady i zalety

Apple Mac są znane na całym świecie i cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników. Co sprawia, że są one wyjątkowe? Czy ich jakość rzeczywiście odpowiada cenie? Aby się o tym przekonać, wystarczy spojrzeć na specyfikacje niektórych laptopów Apple.

12-calowy Apple Mac

Jeśli chodzi o wagę, komputer ten jest bardzo cienki i lekki. Wyposażony w dobry wyświetlacz wideo, który pozwala oglądać obrazy w żywych kolorach. Wielkość ekranu to 12 cali po przekątnej. Laptop ma słabej jakości kamerę, do rozmów na Skype trzeba kupić dodatkowy sprzęt.

Jednostką centralną jest procesor Intel Core M. Jest dość słaby, a w przypadku tych komputerów szybkie działanie jest kluczowe. Grafika w MacBooku jest bardzo podstawowa i nie jest na tyle dobra, aby można było ją wykorzystać do oglądania filmów i grania w gry w trójwymiarze. Jest w porządku do prostych prac przy komputerze.

Kolejnym ważnym kryterium jest autonomia. Możliwość pracy na laptopie bez ładowarki to ogromna zaleta. Czas pracy na baterii tego komputera w trybie samodzielnym wynosi 10 godzin. Pamięć RAM wynosi 8 GB i jest tylko jeden port USB. Klawiatura jest całkiem dobrej jakości, klawisze są stabilne i nie łamią się. Ten komputer ma dużą gamę kolorystyczną — można go kupić w kolorach szaro-srebrnym, złotym, matowo-srebrnym i różowym.

MacBook Air 11

apple mac

Pomimo tego, że model ten jest już dawno przestarzały i wycofany z produkcji, nadal znajdą się fani tego laptopa. 

Jest to niewielkich rozmiarów komputer w metalicznym kolorze z wymaganym zestawem akcesoriów. Mianowicie ładowarka, przedłużacz i środek do pielęgnacji ekranu. Posiada również ładowarkę, dwa wejścia USB oraz gniazdo słuchawkowe. Nie waży wiele i jest na tyle kompaktowy, że sprawdzi się w każdej podróży. Klawiatura nie jest podświetlana, więc nie zaleca się pracy na niej w nocy.

Procesor ma niewystarczającą moc do grafiki, oglądania filmów i grania w gry. Wytrzymuje do 10 godzin pisania na klawiaturze. Podczas oglądania filmów czy teledysków moc wystarcza maksymalnie na trzy godziny.

Macbook Air 13

Jest to minikomputer w kolorze szarym z ekranem o przekątnej 13 cali i nieco słabym wyświetlaczem. W porównaniu z poprzednikiem marki MacBook Air 13 ma dobrą kamerę 720p. Sercem komputera jest procesor, a w tym modelu jest on nieco wydajniejszy, gdyż mówimy o Intel Core i5 lub i7.

Posiada dużą moc do pracy graficznej. Bardzo wygodna klawiatura z podświetleniem, są dwa gniazda na USB, gniazdo na mikrofon i zasilanie, slot na karty pamięci. Ładowanie trwa przez 16 godzin. Jest bardzo lekki i ultra cienki.

Wadą jest mała ilość pamięci, tylko 4 GB. Zwiększenie jej wymagałoby kolejnych 100 dolarów, co jest niepotrzebnym wydatkiem. Idealny do pracy, zarówno w biurze, jak i w domu. 

MacBook Pro

Jest to wydajny laptop do zastosowań profesjonalnych. Model najnowszej generacji charakteryzuje się najlepszym sprzętem, wydajnym procesorem, zaawansowaną grafiką i nawet 12 godzinami pracy na baterii. To on został stworzony do wysokiej jakości i profesjonalnej pracy w dowolnym miejscu. Jeśli więc potrzebujesz wydajnego i szybkiego komputera do zastosowań profesjonalnych, wybór jest oczywisty. Apple Mac jest w stanie zapewnić wysoki status swojemu właścicielowi.

Comments are closed.