Komputery stacjonarne dla graczy

Komputery stacjonarne przeżyły swój kryzys w związku z pojawieniem się laptopów, a następnie smartfonów i tabletów. Okazało się, że wielu użytkownikom wystarcza niewielki ekran w połączeniu z niewielką wydajnością, gdyż do korzystania z programu pocztowego i mediów społecznościowych nie jest niezbędny komputer stacjonarny wyposażony w zewnętrzne peryferia. Ze względu na rosnącą popularność gier komputerowych, renesans przeżywają ostatnio komputery stacjonarne dla graczy, gdyż dają możliwości i komfort niedostępny dla urządzeń przenośnych.

Cechy charakterystyczne

komputer stacjonarny actina pba

Komputery stacjonarne od zawsze cechowały się znacznie większą modularnością i wydajnością niż laptopy. Dla graczy kluczowe jest utrzymanie dużej ilości klatek na sekundę, która daje znacznie większy komfort i radość z gry, a w przypadku gier sieciowych niejednokrotnie decyduje o zwycięstwie lub porażce w wirtualnych potyczkach. Nowoczesne karty graficzne obsługują nawet kilka monitorów, z których każdy może posiadać szybką matrycę nieodzowną w przypadku grania w bardziej zaawansowane strategie, strzelanki i wyścigi. Komputery stacjonarne pozwalają także na niemal nieograniczone modyfikacje, usprawnianie systemu chłodzenia, wymianę komponentów na szybsze oraz dostęp do peryferiów, które nie sprawdzą się w przypadku podłączenia do laptopów.

Komputery stacjonarne to także ogromna ilość złącz oferujących niemal dowolną konfigurację stanowiska. Poza wyżej wspomnianymi konfiguracjami z wieloma monitorami, można je wyposażyć w karty dźwiękowe obsługujące wielokanałowy dźwięk przestrzenny, ale także wysokiej klasy przetworniki do słuchawek. Ma to kolosalne znacznie, gdyż precyzyjna lokalizacja przeciwnika w przypadku gier sieciowych ma niebagatelne znaczenie i może zadecydować o zwycięstwie. Wiele portów USB pozwala podłączyć jednocześnie myszkę, klawiaturę, kierownicę, kontroler czy mikrofon na USB. Również osoby transmitujące rozgrywkę do sieci wykorzystują tylko komputery stacjonarne, gdyż ich moc obliczeniowa i mnogość dostępnych akcesoriów jako jedyne umożliwiają prowadzenie tych dwóch wymagających czynności naraz.

Comments are closed.