Komputery all in one czy zwykłe stacjonarne – które kupić?

Komputer to podstawowy element wyposażenia domu i firmy, gdyż niezbędny jest on do codziennego funkcjonowania oraz pracy. Wiele osób nie jest zadowolonych jednak z najpopularniejszych teraz obecnie laptopów, pragnąc komputera stacjonarnego. Nie jest się ograniczonym tu jednak tylko do wyboru pomiędzy maszynami z tradycyjną wieżą, ale można też zakupić któryś model z kategorii, jaką są komputery all in one.

Komputery all in one – czym się charakteryzują?

Komputery all in one to nowe wcielenie tradycyjnych komputerów desktopowych. Wyróżniają się one tym, że wszystkie ich podzespoły są zamknięte w jednej obudowie, a więc wyglądają one po prostu jak duży monitor, do którego można podłączyć urządzenia peryferyjne.

Taka konstrukcja jest wysoce pożądana przez konsumentów dzięki olbrzymiej oszczędności miejsca, jaka uzyskuje się, zamykając wszystkie podzespoły we wspólnej obudowie łącznie z matrycą.

Nie tylko oszczędność miejsca

Komputery all in one to jednak nie tylko oszczędność miejsca, ale także i niezwykle oryginalna stylistyka, czasami wręcz rodem z filmów science fiction.

Do tego użytkownicy bardzo cenią sobie bezproblemowy dostęp do wszystkich portów i wejść, co przekłada się na ergonomię i efektywność pracy, gdyż komputery te kończą z koniecznością czołgania się pod biurkiem celem podłączenia pendrive’a czy aparatu cyfrowego i reszty peryferiów.

Komputery takie mają też zaletę łatwego przestawienia ich w inne miejsce, co docenią z pewnością osoby, które lubią wprowadzać częste zmiany w mieszkaniu i sfrustrowane były ogromowi pracy, jaki często trzeba włożyć w przestawienie komputera.

Komputery all in one posiadają duże matryce, dzięki czemu praca i nauka będą niezwykle komfortowe, a korzystanie z programów biurowych na takich wyświetlaczach to sama przyjemność i zaoszczędzenie użytkownikom wielu frustracji związanych chociażby z koniecznością ciągłego przewijania strony dokumentu, nad którym obecnie się pracuje, w celu sformatowania jej.

Komputery all in one mają tylko jedną wadę w porównaniu z klasycznymi maszynami stacjonarnymi – nie da się ich łatwo rozbudować. Osobom, dla których ciągła rozbudowa maszyny to nie priorytet, komputery all in one wydają się jednak niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem.

Comments are closed.