Jakie zastosowania mają złączki elektryczne?

Jakie zastosowania mają złączki elektryczne?

Złączki elektryczne to najbardziej popularne produkty elektroizolacyjne, dzięki którym możliwe jest połączenie dwóch przewodów (przeważnie niskiego napięcia). Na szczególną uwagę zasługują rozwiązania firmy Wago. Są to bardzo funkcjonalne elementy o wysokiej jakości do zastosowań w różnorakich połączeniach i konfiguracjach. Łączenie przewodów polega na zastosowaniu specjalnych zacisków na końcach prądowych torów. Produkty te dają możliwość jednoczesnego połączenia kilku lub nawet kilkunastu torów (występują złączki jedno i wielotorowe). Zazwyczaj tory umieszczone są w izolacyjnej obudowie lub czasami znajdują się na podstawie. Przy użyciu dobrze dobranych typów złączek można zbudować wielopoziomowy system elektryczno-mechaniczny.

Rodzaje złączek elektrycznych

Wśród złączek elektrycznych (https://eldor24.pl/zlaczki/) występuje wiele rozwiązań, które różnią się rodzajami zacisków lub przyłączeń. Dzielą się również pod względem liczby torów czy rodzaju mocowania. Dzięki zastosowaniu konkretnych typów możliwe jest tworzenie torów w ustalony sposób. Mogą także różnić się rodzajem materiałów żył łączących przewody. Ponadto produkty te klasyfikuje się pod względem poziomu ochrony oraz odporności na temperaturę otoczenia pracy. Złączki elektryczne wyposażone są w określony osprzęt. Np. oznaczanie torów prądowych odbywa się przy pomocy tzw. oznaczników. Produkowane są one z wysokoodpornych materiałów na zmiany temperatur, ścieranie oraz typowe środki chemiczne. Innym ciekawym rozwiązaniem są dedykowane listwy montażowe, które mają wbudowane zatrzaski mocujące. Dzięki temu pomysłowi, można zamontować złączkę do podłoża. Natomiast do ułożenia w szynie pojedynczej złączki lub większej ilości elementów służą tzw. trzymacze.

Złączki Wago i ich zalety

Jeśli chodzi o markę Wago, mało kto się nie zgodzi ze stwierdzeniem, iż jest to unikatowe rozwiązanie, z którym ciężko konkurować innym producentom na rynku. Produkty te pracują bezawaryjnie, nie powodują spięć oraz mają długą żywotność. Jednak gwarancja bezpieczeństwa oraz stabilnego połączenia to nie wszystko. Elementy te charakteryzują się przede wszystkim doskonałą funkcjonalnością i wielością zastosowań łączeniowych w układach elektrycznych. W tym przypadku rozbudowa połączeń, puszek rozgałęźnych czy wszelkiego typu gniazd w urządzeniach nie stanowi żadnego problemu. Elementy złączne umożliwiają odizolowanie przewodów na wybranym odcinku. Posiadanie wymaganych atestów również wiele mówi o możliwościach zastosowań oraz jakości, którą dają złączki Wago.

Comments are closed.