Jakie są najważniejsze parametry przy uchwytach do telewizora?

W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie telewizora bezpośrednio na ścianie albo suficie, dlatego też uchwyty cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Producenci chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też na bieżąco udoskonalają swoje urządzenia.

Regulacja kąta nachylenia

Dobry uchwyt do telewizora Emanta powinien posiadać regulację kąta nachylenia. Tego typu uchwyty doskonale sprawdzą się przede wszystkim w dużych pomieszczeniach, gdzie kanapa i sofy rozstawione są na dość szerokim łuku przed ekranem telewizora. Dzięki możliwości obrócenia telewizora będzie można wybrać sobie dowolne miejsce do siedzenia. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie. Nowoczesny uchwyt do telewizora może posiadać regulację w orientacji góra-dół. Tego typu regulacja jest niezbędna, gdy telewizor zawieszony jest ponad linią wzroku. Nowością na rynku jest uchwyt pivot. Mowa tutaj o opcji obrotu telewizora o 90 stopni do orientacji pionowej.

Dodatkowe wyposażenie

Aby wybrać dobry uchwyt do telewizora należy zwrócić uwagę na dodatkowe wyposażenie. Ogromną rolę odgrywają między innymi śruby do montażu. Większość producentów dodaje śruby w zestawie, ale niestety nie zawsze jest to normą. Przy montażu uchwytów przydać może się także poziomica, bez której precyzyjne wypoziomowanie uchwytów jest bardzo trudne. Wielu producentów dodaje także specjalne szablony do wiercenia otworów, które ułatwiają precyzyjne oznaczenie miejsca, w których można wywiercić otwory. Na samym końcu warto wspomnieć o zwijarce przewodów, która umożliwia uporządkowanie kabli za telewizorem.

Comments are closed.