Jak zeskanować kod QR w swoim telefonie?

Kody typu QR są bardzo popularnym rozwiązaniem pozwalającym na szybki dostęp do danych, które są pod nimi ukryte. Można zeskanować je także zwykłym telefonem. Jak to zrobić?

Czym są kody QR i jakie mają zastosowanie?


Kod QR (ang. Quick Response) to specjalny rodzaj dwuwymiarowego kodu o kształcie kwadratu, który został opracowany w Japonii w 1994 roku.

Dzisiaj kody tego typu spotykane są bardzo często. Można zobaczyć je między innymi na rozkładach jazdy na przystankach autobusowych, na etykietach produktów, na paczkach kurierskich czy też na biletach kolejowych.

Jak można odczytać kod QR?


Zatem, jak zeskanować kod QR? To naprawdę bardzo proste! W branży przemysłowej stosuje się także profesjonalne czytniki – skanery kodów kreskowych. Nie trzeba ich jednak mieć.

Aby zeskanować kod QR, wystarczy tylko telefon komórkowy, który posiada aparat telefoniczny, a także dostęp do internetu. Dzięki temu błyskawicznie można dowiedzieć się, co znajduje się pod kodem!

Odczytanie kodu QR na telefonie – krok po kroku:
• Otwórz aparat telefoniczny w swoim telefonie – tak, jakbyś chciał zrobić zdjęcie.
• Skieruj aparat na kod QR i naciśnij na przycisk, którym chcesz zrobić zdjęcia.
• Telefon powinien rozpoznać kod QR – najczęściej kod ten przenosi na stronę internetową.

W użyciu znajdują się także specjalne aplikacje pozwalające na odczytywanie kodów QR. Można pobrać je także za darmo na telefony wszystkich marek z dedykowanych sklepów z aplikacjami.

Comments are closed.