Jak zainstalować domofon?

W obecnych czasach zamiast dzwonka montuje się domofon albo wideomofon. Urządzenia te umożliwia przeprowadzenie rozmowy, a nawet obserwację osoby znajdującej się przy furtce. Ponadto zabezpieczają dom lub mieszkanie przed niechcianymi gośćmi. Nowoczesny oraz rozbudowany system jest w stanie wykryć włamywacza nawet już w obrębie posesji.

W jaki sposób zamontować domofon?
System domofonu składa się z takich elementów jak stacja z mikrofonem, głośnikiem oraz przyciskiem przywoławczym, jak również u. W przypadku urządzeń bezprzewodowych instalacja nie jest potrzebna, ponieważ zastępują ją zazwyczaj baterie bądź też akumulatory. Jeżeli nabywca zamierza zainstalować klasyczny domofon, musi doprowadzić przewody ziemne z minimum dziesięcioma żyłami. Kolejnym krokiem jest montaż kasety domofonu i unifonu. Kaseta domofonu to panel wmontowany na zewnątrz, a dokładnie na słupku ogrodzenia czy też pod tynkiem. Natomiast część słuchawki oraz przycisk służący to otwierania furtki to unifon. Unifon najczęściej instaluje się w kuchni i przedpokoju. Obecnie dostępny jest unifon cyfrowy oraz analogowy.

Kiedy warto zdecydować się na zakup domofonu?
Jeśli nabywca mieszka w bloku mieszkalnym, decyzja o zakupie domofonu należy do mieszkańców. Jednakże posiadając dom jednorodzinny, klient może samodzielnie zdecydować, czy takie urządzenie jest mu potrzebne. Domofon jest bardzo wygodnym urządzeniem, gdy odległość od drzwi wejściowych do furtki jest bardzo duża i osoba przy furtce nie widzi, czy ktoś z mieszkańców pozwala jej wejść. Nie ulega wątpliwości, że domofon podnosi poziom bezpieczeństwa. Domofon należy umieścić w domu zwłaszcza w sytuacji, gdy żadne okno z pokoju dziennego nie wychodzi na ulicę, a posiadłość jest często pusta. Współczesny rynek oferuje różne modele unifonów domofonów. Unifon domofonu powinien być zawsze dopasowany do potrzeb oraz wymagań klienta.

Comments are closed.