Jak wygląda tworzenie stron www b2b?

Jeśli chodzi o sklepy internetowe, wielu przedsiębiorców myśli o platformach sprzedażowych, które są skierowane przede wszystkim do klientów indywidualnych. Jednak rynek b2b, a nawet dystrybucja wewnątrz organizacji dają ogromne możliwości. Na czym polega sklep internetowy b2b i jak wygląda założenie tego typu platformy?

Tworzenie sklepów internetowych b2b

Sklepy internetowe b2b to często magazyny producentów lub sprzedawców detalicznych. Zamawianie towarów dla kontrahentów jest łatwe i wygodne, gdyż można je zintegrować z programami magazynowo-księgowymi sklepów i odbiorców. Istnieje możliwość automatyzacji zamówień w oparciu o stany magazynowe odbiorcy lub częściowe wejście do segmentu detalicznego poprzez obsługę sklepów opartych na dropshippingu.

tworzenie stron www b2b

Ciekawą koncepcją jest platforma b2b przeznaczona do obsługi wymiany towarów w organizacji. Niezależnie od tego, czy są to duże firmy, czy sieci handlowe, mogą wzajemnie zaopatrywać się w produkty, które wytwarzają i sprzedają poszczególne firmy. Na przykład sprzedawca części samochodowych prowadzący warsztaty samochodowe znajdują się firmy, która tworzy sklepy internetowe b2b do obsługi warsztatów oraz platformę b2c do realizacji indywidualnych zamówień klientów.

Sklep internetowy b2b – idealny dla przedsiębiorców

Niedocenianą rzeczą przez wielu przedsiębiorców jest sprzedaż usług biznesowych na platformach b2b. Na przykład firma świadcząca usługi sprzątania biur dokładnie przeanalizowana sprzedaż i stwierdziła, że w przypadku biur o powierzchni do 50 metrów kwadratowych większość klientów korzystała z usługi sprzątania raz w tygodniu, co stanowiło drugą co do wielkości liczbę. Popularną opcją jest sprzątanie pomieszczeń o powierzchni 50-100 metrów kwadratowych. W tym kontekście umieszczenie tych dwóch opcji w formie jednorazowych lub wielokrotnych usług na platformie sprzedażowej firmy może zautomatyzować sprzedaż i wyeliminować potrzebę powtarzalnej, standardowej obsługi klienta.

Comments are closed.