Jak wybrać odpowiedni moduł keystone do sieci?

Moduł keystone to moduł przeznaczony do budowy nieekranowanych gniazd abonenckich oraz punktów krosowych w instalacjach wewnętrznych poziomych oraz pionowych w sieciach teleinformatycznych.

Rodzaje modułów keystone

Istnieje wiele kategorii modułów, jednak do najczęściej używanych rodzajów możemy zaliczyć trzy główne moduły o kategoriach 5e, 6 i 6a.

Moduł keystone kategorii 5e

Podstawowy moduł keystone rj45 umożliwiający obsługę szybkich protokołów sieciowych takich jak Gigabit Ethernet. Dzięki systemowi okablowania kategorii 5e zapewnisz wystarczającą stabilność sieci w małych przedsiębiorstwach z niewielką ilością użytkowników. Maksymalna prędkość przesyłania danych to 1 Gigabit Ethernet. Sieć działa z częstotliwością 100 MHz.

Moduł keystone kategorii 6

Moduł stosowany do okablowania kategorii 6, które zapewnia sieci szybką transmisję danych i niezawodność w średnich wielkości przedsiębiorstwach. Sieć ta udostępnia dwukrotnie szersze pasmo niż kategoria 5e (200MHz). Oferuje ona również tłumienie odbić (Return Loss), które mogą być źródłem zakłóceń sygnału spowodowanych zgiętym kablem.

Moduł keystone kategorii 6a

Moduł do sieci o najwyższej wydajności. Systemy kategorii 6a zapewniają transmisję danych z prędkością do 10 gigabitów na sekundę. Ze względu na jego koszty system ten używa się w miejscach z dużą ilością danych, w ważnych punktach. Kategoria 6a idealnie spisze się w centrach danych, rynkach finansowych, czy innych ważnych instytucjach. Okablowanie tej kategorii działa z częstotliwością 500 MHz.

Jak wybrać odpowiedni moduł?

Odpowiedź jest dość oczywista. Wystarczy kierować się rodzajem kategorii. Kolejno do kabli w kategorii 5e wybieramy moduł keystone rj 45 kat. 5e i tak dalej. Sprawdź szczegółowe informacje tutaj.

Comments are closed.