Hulajnoga elektryczna – najważniejsze paramenty

Hulajnogi elektryczne ( https://www.emanta.pl/hulajnogi-elektryczne ) zyskały na popularności w ostatnich latach. Stało się to za sprawą licznych miejsc, w których możemy wypożyczyć sprzęt. Ci, którzy polubili ten środek transportu, chętnie zakupią własną hulajnogę by korzystać z niej bez ograniczeń.

Wybór hulajnogi – najważniejsze paramenty

1. Prędkość – inne paramenty oferują pojazdy dla dzieci – tu maksymalna prędkość to 20 km/h, a inne posiadają wersje dla starszych. Dorosłym wystarczyć powinna sugerowana przez specjalistów, bezpieczna prędkość 25 km/h. Mimo tego ograniczenia, producenci sprzętu oferują szybsze pojazdy, takie, które wyciągają nawet 50-60 km/h.
2. Zasięg – rzecz jasna im większy tym dla nas lepiej. Zwykle sprzedający deklarują, że w pełni naładowana bateria umożliwia przejechanie 20-25 km. Spodziewajmy się jednak, że osiągi te będą mniejsze – tu wpływ ma waga użytkownika.
3. Czas ładowania – rozbieżność jest duża – od 2 do nawet 12 godzin w zależności od modelu. Bateria może być wymienna bądź nie. W pierwszym przypadku możemy zaopatrzyć się w drugi egzemplarz akumulatora i mieć go w pogotowiu, na wypadek POWER OFF podczas przejażdżki.
4. Waga – przeciętna, optymalna waga dla hulajnogi to 12 kg. Lżejsze, owszem są dostępne, ale można spodziewać się mniejszej stabilności. Oczywiście w sprzedaży dostępne są specjalne modele dla dzieci. Te są wyraźnie mniejsze, lżejsze oraz posiadają dodatkowe koła.

Regulacje prawne a jazda na hulajnogach elektrycznych

Obecne w Polsce prawo nie nadąża za rozwojem technologicznym. Tym samym na mocy Ustawy o ruchu drogowym z 1997, użytkownik takiego pojazdu ma takie same opcje jak pieszy. Luka ta zostanie jednak wkrótce załatana a użytkownicy otrzymają jasne wytyczne co do jazdy.

Comments are closed.