Czym powinien sugerować się użytkownik przy wyborze smartfona?

Z roku na rok na rynku pojawiają się nowe modele smartfonów. Nie wszyscy użytkownicy nadążają na trendami i mają świadomość czym dokładnie powinno się sugerować przy dokonaniu odpowiedniego wyboru. Jakie aspekty warto przede wszystkim uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji?

Bateria w smartfonie

Smartfon Motorola Moto G7 Power 64GB

Smartfony z bardziej wytrzymałymi bateriami są obiektem pożądań coraz większej liczby użytkowników telefonów komórkowych. Nie wszyscy jednak mają świadomość, że na czas pracy na jednym ładowaniu będzie oddziaływać bardzo dużo czynników. Należy do nich zaliczyć przede wszystkim wielkość ekranu, jego typ, czy zastosowany procesor. Istotne znaczenie mają również ilość aplikacji zainstalowanych w telefonie czy wersja systemu. Ponadto trzeba pamiętać, że bateria szybciej rozładuje się użytkownikowi jeżeli ten będzie bardzo długo pracował na wymagających aplikacjach czy grał w gry. Z kolei bateria wolniej będzie się rozładowywała jeżeli dana osoba będzie korzystała tylko z najbardziej podstawowych czynności.

W takiej sytuacji nie jest zatem łatwe określenie jaka bateria będzie najlepszym rozwiązaniem. Decydujące znaczenie ma bowiem częstotliwość użytkowania, a także zastosowanie smartfona. Trzeba także zdawać sobie sprawę, że standardowa pojemność baterii będzie wynosiła przynajmniej 3000 mAh. Dodatkowo urządzenie z właściwą baterią będzie gwarantowało przynajmniej dwa dni typowego użytkowania. Przykładem może być Motorola Moto G7 Power 64GB.

Łączność bezprzewodowa i transmisja danych

Należy mieć świadomość, że obecnie w smartfonach producenci stosują kilka modułów transmisji danych, a także łączności. Należy do nich zaliczyć m.in. Wi-Fi, 3G, 4G LTE, NFC, Bluetooth. Obecnie zdecydowanie najbardziej powszechna stała się technologia 3G, czyli telefonia komórkowa trzeciej generacji. Przykładem może być Smartfon Motorola Moto G7 Power 64GB. Trzeba również podkreślić, że 4G LTE z roku na rok zyskuje na popularności i pojawia się już nawet w bardziej budżetowych smartfonach. Rekomendowane jest także zadbanie o nowsze wersje wspomnianych modułów.

Comments are closed.