Czym odznacza się szafa Rack?

Szafy Rack są bardzo często nazywane szafami teleinformatycznymi lub serwerowymi. Pojęcie dotyczy wielu produktów, które są zaliczane do sektora obudowy elektronicznej, które jest oparta na stelażowej konstrukcji. To przemysłowe urządzenie jest na szeroką skalę wykorzystywane w organizacjach i firmach różnego rodzaju. Czym cechuje się szafa Rack? Jakie daje możliwości? Gdzie można z niej skorzystać?

Szafy Rack

Warto zauważyć, że szafa Rack jest wykorzystywana do przechowywania urządzeń sieciowych, serwerów, switchów, czy też generatorów zasilania UPS. Stanowi integralne wyposażenie każdej serwerowni i centrum danych. Zadaniem szafy jest zagwarantowanie stabilnego funkcjonowania sprzętu i odpowiedniego zabezpieczenia. Okazuje się, że szafy serwerowe muszą spełniać standardy konstrukcyjne, jakie są określone normą EIA-310-D. Parametry każdej z szaf są zestandaryzowane.

Cechy szafy Rack

Określenie „rack” dotyczy charakterystycznego typu obudowy z systemem mocowania, które opiera się na dwóch lub trzech parach belek rackowych. Co ciekawe, szafy Rack (link) są wykorzystywane zarówno w branżach informatycznych, jak i w przemyśle, czy w energetyce. Odbiorcami w tym przypadku są również:

  • instytucje publiczne,
  • urzędy,
  • laboratoria,
  • centra monitoringu,
  • szkoły,
  • studia nagrań itp. 

 Szafy serwerowe występują w wersjach wiszących lub stojących. Zazwyczaj użytkownicy dobierają kolor czarny lub jasnoszary. Zakup szafki jest nie lada wyzwaniem. Warto postawić na dobrą jakość i dostosowanie do danego sprzętu. 

Comments are closed.