Co zrobić w przypadku kradzieży, lub zgubienia iPhone’a 14?

W przypadku zgubienia lub kradzieży iPhone’a 14 można zrobić kilka rzeczy, które pomogą chronić dane i potencjalnie odzyskać urządzenie. Oto, co powinieneś/ powinnaś zrobić w przypadku utraty iPhone’a.

Spróbuj zlokalizować iPhone’a 14 za pomocą funkcji „Find My”

Utrata telefonu zdarza się najostrożniejszym z nas. Niezależnie od przyczyny, sytuacja, w której nie możesz zlokalizować czegoś tak ważnego jak iPhone 14, może być stresująca. Dzięki funkcjom ochrony prywatności i bezpieczeństwa opracowanym przez Apple masz wiele możliwości, jeśli Twój iPhone14 okaże się zaginiony.

Gdy tylko zorientujesz się, że Twój iPhone 14 zaginął, spróbuj go zlokalizować za pomocą funkcji „Find My”. Jeśli to możliwe, zrób to jeszcze zanim zaczniesz przeszukiwać duży obszar. W ten sposób nie tylko ograniczysz niepotrzebne poszukiwania, lecz także zlokalizujesz swój telefon, zanim zrobi to ktoś inny. A jeśli ktoś inny już go ma, będziesz mógł sprawdzić, dokąd zmierza Twój iPhone. Z aplikacji Find My możesz korzystać, logując się do iCloud w internecie lub używając aplikacji Find My na innym urządzeniu Apple – takim jak iPad lub MacBook – którego jesteś właścicielem.

Oznaczanie iPhone’a, jako zaginionego

Oznaczenie iPhone’a 14 jako zaginionego ma kilka zalet. Po pierwsze, blokuje iPhone’a za pomocą kodu dostępu, uniemożliwiając komukolwiek dostęp do niego. Wyłącza również usługę Apple Pay, która uniemożliwia potencjalnym złodziejom zakup czegokolwiek, nawet gdyby udało im się w jakiś sposób odgadnąć Twój kod dostępu.

Pozwala wyświetlić niestandardową wiadomość z numerem kontaktowym na ekranie blokady. Zapewnia to, że każdy niedoszły dobry samarytanin będzie miał znacznie łatwiejszy sposób na zwrócenie telefonu do Ciebie.

Jak oznaczyć telefon jako zaginiony?

  • Otwórz aplikację Find My na jednym z urządzeń Apple lub odwiedź przeglądarkową wersję iCloud
  • Wybierz „Urządzenia”
  • Wybierz zaginionego iPhone’a
  • Przewiń w dół i wybierz opcję Oznacz jako zaginiony
  • Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby wprowadzić własną wiadomość z danymi kontaktowymi.
  • Kliknij „Aktywuj”

Zdalne resetowanie iPhone’a

Jeśli nie uda Ci się zlokalizować iPhone’a 14 w rozsądnym czasie, będziesz musiał zresetować go zdalnie.

Po resecie wszystkie informacje zostaną usunięte z urządzenia. Dotyczy to także wszelkich nośników, których kopia zapasowa nie została zapisana w iCloud. Jest to jednak najlepszy sposób, aby nikt nie mógł dostać się do iPhone’a i uzyskać dostępu do informacji osobistych. Dobra wiadomość jest taka, że iOS 15 i późniejsze wersją pozwalają korzystać z funkcji Find My nawet po resecie. Jeśli Twój iPhone działa na systemie iOS 14 lub wcześniejszym, po resecie nie będzie można używać wspomnianej funkcji.

Jeśli masz aktywne roszczenie o odszkodowanie z tytułu utraty telefonu u operatora lub w ramach programu AppleCare+, nie powinieneś resetowac iPhone’a 14, dopóki roszczenie nie zostanie w pełni zatwierdzone.

Jak zdalnie zresetować iPhone’a?

  • Otwórz aplikację Find My na jednym z urządzeń Apple lub odwiedź przeglądarkową wersję iCloud
  • Wybierz Urządzenia i następnie poszukiwanego iPhone’a
  • Wybierz w „Zresetuj tego iPhone’a”.

Comments are closed.