Bezpieczeństwo twojej firmy

Kontrola dostępu do poszczególnych działów i pomieszczeń to nie tylko domena banków, czy siedzib wysokich rangą urzędników państwowych. W każdej firmie, niezależnie od branży, są miejsca zastrzeżone dla wybranych osób. Ograniczenie dostępu znakomicie ułatwiają dziś kodowane systemy wykorzystujące karty zbliżeniowe.

Kontrola dostępu

Czytniki kart zbliżeniowych możemy zamontować w wybranych przez siebie miejscach w ciągach komunikacyjnych. Możemy dzięki temu ograniczać dostęp do wybranych pomieszczeń lub do całych stref. Dzięki temu, że systemy kontroli dostępu można dowolnie zaprogramować, a każdy pracownik wyposażony jest w indywidualną kartę identyfikacyjną, możemy dowolnie zróżnicować uprawnienia pracowników do poruszania się po firmie.

Jak to wygląda w praktyce

Na przykład każdy pracownik będzie miał dostęp do części wspólnych, pomieszczeń socjalnych oraz do pomieszczenia, w którym pracuje, zarząd będzie miał dodatkowy dostęp do części administracyjnych oraz do swoich gabinetów, a dostęp do serwerowni będzie miał wyłącznie dział IT. Możemy tworzyć dowolne kombinacje w zależności od naszych potrzeb.

Karty zbliżeniowe

Na karcie zbliżeniowej możemy zakodować dane dotyczące pracownika, ale możemy również nadać jej wybrany przez nas wygląd, spersonalizować ją. Firmy rezygnują przeważnie z nadruków z logotypem oraz z danymi pracownika, właśnie ze względu na bezpieczeństwo w razie zagubienia takiej karty. Możemy jednak wydrukować na niej informacje, które pozwolą na odróżnienie od siebie kart bez zdradzania danych, których nie chcemy ujawniać – na przykład numer, czy skróty przypisane na przykład do działu firmy.

Comments are closed.