Antena pokojowa – czy warto się na nią zdecydować?

Dla wielu osób oferta naziemnej telewizji cyfrowej jest rozwiązaniem niemal idealnym – po opłaceniu obowiązkowego abonamentu RTV można bowiem, bez dodatkowych kosztów, uzyskać dostęp do szerokiego pakietu programów. Aby je jednak odbierać, potrzebny jest nie tylko telewizor, lecz również antena. Ta ostatnia kojarzy się najczęściej z urządzeniem, zlokalizowanym na zewnątrz domu lub mieszkania. Obecnie jednak coraz większą popularnością cieszą się anteny pokojowe. Jakie są tego powody?

Jakie zalety ma antena pokojowa?

antena pokojowa

Należy przede wszystkim zauważyć, że antena pokojowa jest urządzeniem niezwykle łatwym w użytkowaniu. Jej montaż nie wymaga najczęściej użycia narzędzi, nie jest też w jego trakcie konieczne wiercenie otworów w ścianach. Jest to również świetne rozwiązanie dla osób, mieszkających w budynku wielorodzinnym. Sprawdza się szczególnie wówczas, gdy blok nie został wyposażony w antenę zbiorczą, a montaż urządzenia innego typu na elewacji jest utrudniony.

Antena pokojowa (dostępna tutaj) jest również mobilna – jej przeniesienie przy ewentualnym przemeblowaniu nie stanowi problemu. Nie zajmuje ona również wiele miejsca, a jej instalacja przebiega naprawdę błyskawicznie. Wiele urządzeń tego typu może również współpracować z komputerem, co jest istotne dla osób, które nie posiadają tradycyjnego telewizora.

Antena pokojowa – jak ją ustawić?

Należy mieć świadomość, że antena pokojowa sprawdzi się przede wszystkim wówczas, gdy odległość miejsca odbioru od nadajnika jest stosunkowo niewielka. Dodatkowo dla jakości sygnału ważne jest jej ustawienie. Należy więc zadbać, by znalazła się ona w miejscu, w którym:

  • sygnał nadajnika jest stosunkowo silny;
  • jej działania nie będzie zakłócał ruch domowników;
  • nie będzie narażona na przypadkowe przemieszczenie, na przykład w wyniku przeciągu;
  • znajdzie się poza zasięgiem dzieci.

Należy również dopilnować, by antena pokojowa została umieszczona na stabilnym podłożu. Zwykle najlepszy sygnał można uzyskać, ustawiając ją w pobliżu okna. W razie problemów z odbiorem można też skorzystać ze specjalnego wzmacniacza.

Comments are closed.