4 powody, dla których warto kupić dysk SSD

Kluczem do dysku SSD jest wydajność czasowa. Ponieważ komputery są wykorzystywane do różnych zadań osobistych i zawodowych, większa szybkość i wydajność oferowana przez dysk SSD oznacza, że możesz zrobić więcej w krótszym czasie. Życie w dzisiejszych czasach toczy się coraz szybciej, więc Twój komputer również.

1. Cicha praca

Nie ma hałasu, nie nagrzewają się podczas pracy, ponieważ nie ma żadnych ruchomych części, które mogłyby wydzielać ciepło. Ponieważ dyski SSD nagrzewają się mniej niż dyski HDD, wentylator nie musi pracować tak intensywnie, co oznacza, że wentylator i cały system emitują mniej hałasu.

2. Wyższa wytrzymałość i niezawodność

dyski ssd

Wyższy procent przeżywalności po upadku/wstrząsie… co samo w sobie jest bezcenne. Każdy, kto kiedykolwiek musiał odzyskać dane, zrozumie tę zaletę.
Dyski SSD nie mają małych ruchomych części, które można łatwo uszkodzić, dlatego dysk SSD zapewni bezpieczeństwo ważnych danych nawet po przypadkowym upuszczeniu go. Jak długo wytrzymują dyski SSD? Urządzenia te zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić lata niezawodnej pamięci masowej dla Twoich plików. Są one wyposażone w dodatkową ochronę przed wstrząsami i wibracjami, co doskonale sprawdza się w podróży.

3. Elastyczne przechowywanie

Możesz ich używać jak pendrive’ów, jeśli masz odpowiedni port. Dyski SSD są dostępne w różnych obudowach, a niektóre z nich (np. mSATA) można podłączyć bezpośrednio do płyty głównej systemu, dzięki czemu dysk może działać jako dysk pamięci podręcznej lub współpracować z istniejącym dyskiem twardym. Co więcej, dzięki kablowi USB można używać dysku SSD jako gigantycznej pamięci flash – wystarczy go podłączyć.

4. Do czego w grach służy dysk SSD?

Szybszy czas uruchamiania w grach pozwala na pojawienie się na polu bitwy jako pierwszy. Szybszy dostęp do danych (dzięki dyskom SSD) przyspiesza ładowanie, pozwalając na więcej czasu w grze niż czekanie. Wielu graczy zainstalowało już dyski SSD, aby wyprzedzić konkurencję o krok (lub jeden ładunek) i uderzyć jako pierwsi. Dysk SSD zapewnia również bardziej płynne wrażenia w grach.

 

 

Comments are closed.